Франција врти в десно | Сите содржини | DW | 07.12.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Франција врти в десно

Во првиот круг оа регионалните избори во Франција триумфираше десно-радикалниот Национален фронт. Партијата на Марин Ле Пен стана најголема политичка сила во земјата со 30 отсто од гласовите.

Гледај видео 02:02
Now live
02:02 минути

Прочитај го и ова