Фотографија на денот: 53 морски коњчиња не „пројдоа“ на царина | Панорама | DW | 14.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: 53 морски коњчиња не „пројдоа“ на царина

На оваа #ФотографијаНаДенот можат да се видат десетици исушени морски коњчиња кои лежат во царинската служба на аеродромот во Минхен.

Царинските службеници на меѓународниот аеродром во главниот град на германската покраина Баварија ги запленија морските животинчиња од еден патник. Тој од Виетнам како подарок ги донел овие 53 морски суштества, кои подлежат под Вашингтонската спогодба за заштита на видовите. Нему сега му се заканува затворска казна.

 

Реклама