Фотографија на денот: 360°-очилата се хит на ИФА | Панорама | DW | 01.09.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: 360°-очилата се хит на ИФА

Еден од хитовите годинава на саемот за електроника ИФА се 360 степени-очилата. На нашата #ФотографијаНаДенот една од вработените на саемот носи вакви очила од „Филипс“.

Ултратенки ТВ-екрани, дронови и вмрежени апарати за домаќинство - во Берлин денеска почнува саемот на електроника ИФА, кој ќе трае до 6 септември. Браншата во првата половина на годинава бележи пораст од 2,4%, а во втората половина се очекуваат уште подобри резултати, со оглед на традиционалниот божиќен шпопинг на електроника.

Еден од хитовите годинава на ИФА се 360 степени-очилата. На нашата #ФотографијаНаДенот една од вработените на саемот носи вакви очила од „Филипс“.

 

Реклама