Фотографија на денот: 17 години од нападите на 11 септември | Свет | DW | 11.09.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Фотографија на денот: 17 години од нападите на 11 септември

САД денеска одбележуваат 17 години од терористичките напади во Њујорк и Вашингтон, извршени на 11 септември 2001 година.

И 17 години по нападите, сѐ уште не се идентификувани сите жртви. Од 2753 загинати во нападите, досега официјално се идентификувани 1642 лица. За останатите 1111 и натаму недостигаат ДНК-информации. На нашата #ФотографијаНаДенот роза на спомен плоча со имиња на загинатите.

Реклама