Фотографија на денот: Јавање бранови | Панорама | DW | 27.11.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Јавање бранови

На северните брегови на американската сојузна држава Хаваи почна „сезоната на големи бранови“ - рај за сурферите од цел свет.

Професионалниот сурфер на нашата #ФотографијаНаДенот, Кол Кристенсон е во својот елемент. Тој е еден од бројните екстремни спортисти кои до крајот на февруари уживаат во адреналинскиот скок предизвикан од јавањето високи бранови. Кристенсон е доказ дека човек и со 40 години може да биде во топ-форма, инаку тој живее вистински „приземно“ - има мала био-фарма. 

 

Реклама