Фотографија на денот: Ѕидовите на Тел Авив | Панорама | DW | 08.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Ѕидовите на Тел Авив

Израел учествува на Изборот на песна на Евровизија од 1973 година и досега четирипати победувале неговите претставници.

Последната победа беше во минатата година, така што годинешниот Евросонг се одржува во Тел Авив од 19. до 25. мај. Подготовките се во полн ек, како што сведочи и ова бојадисување на ѕидот на една зграда на оваа #ФотографијаНаДенот. Израел како домаќин ќе биде во фокусот и поради политиката- имено изминатиот викенд повторно донесе крвави судири со Палестинците во Појасот Газа.

 

Реклама