Фотографија на денот: Шипка со снежна покривка | Панорама | DW | 06.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Шипка со снежна покривка

Изненадувачки повторен залет на зимата во Германија. Снег, сонце и мраз наместо дожд, облаци и благи температури.

Зимата прави нов обид во Германија. Бројни места во земјата добија нова снежна покривка, температурите паднаа под нулата. Метеоролозите предвидуваат дека ова „зимско изненадување“ во земјата ќе трае најмалку една седмица. Оваа #ФотографијаНаДенот е снимена во раните утрински часови во Франкфурт на Мајна и ја прикажува замрзнатата снежна покривка на еден плод на шипка.

 

Реклама