Фотографија на денот: Честит Илинден! | Северна Македонија | DW | 02.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Фотографија на денот: Честит Илинден!

Македонија денеска ги слави двата Илиндена - 115 години од почетокот на Илинденското востание и 74 години од првото заседание на АСНОМ.

Свечености по повод Илинден ќе има во Скопје, Пелинце, Крушево и Смилево, а централната прослава во Пелинце е под мотото „Наша Македонија“.

Поврзана содржина

Реклама