Фотографија на денот: Чамец со камин | Панорама | DW | 20.12.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Фотографија на денот: Чамец со камин

На Божик со чамец по каналите на реката Шпреја во покраината Брандебург - за некого ова е незамисливо на студот во декември, но досетливите туристички работници имаат решение и нудат тури на чамци со камин.

Не само што со ќебенце преку рамена во тишината на прекрасната околина е удобно, туку е и романтично. Велат дека во чамците со камин „паднале“ многу понуди за брак.

 

Реклама