Фотографија на денот: Црвени облаци над Рајна | Панорама | DW | 10.03.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Црвени облаци над Рајна

Прекрасна глетка - залез на сонцето зад мостот Оберкасел на реката Рајна во Диселдорф, покраината Северна Рајна Вестфалија во Германија

Впечатлива панорама - на #ФотографијаНаДенот се гледа група облаци зад мостот Оберкасел над реката Рајна и кулата во Диселдорф, обоени во црвена и портокалова боја од сонцето на заоѓање.

 

Реклама