Фотографија на денот: Хрватска во финале! | Панорама | DW | 12.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Хрватска во финале!

Фудбалската репрезентација на Хрватска синоќа во Москва ја победи Англија со 2:1 и за првпат во својата историја ќе игра во финале на фудбалско Светско првенство.

#ФотографијаНаДенот: стрелецот на победничкиот гол во полуфиналето со Англија, Марио Манџукиќ, е новиот херој на   Хрватска,  иако сите фудбалери на „коцкестите“ ја заслужуваат таа титула. Во борбата за трофејот, в недела, противник ќе им биде репрезентацијата на Франција.

Реклама