Фотографија на денот: Хеклање за заштита на природата | Панорама | DW | 22.08.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Хеклање за заштита на природата

На изложбата „Анима мунди“ (душата на светот) тајландскиот уметник Мулијана го изложува имагинарниот подводен свет кој го создал од рециклирани материјали.

Многу од растенијата и рибите на оваа #ФотографијаНаДенот се хеклани. Со изложбата во весели бои во еден трговски центар во Банкок, Мулијана има цел кај минувачите да ја разбуди свеста за убавината на природата и да ги мотивира за заштита на природната средина.

 

Реклама