Фотографија на денот: Фудбалски дресови за мали пари | Панорама | DW | 30.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Фудбалски дресови за мали пари

Франција против Аргентина, Уругвај против Португалија - тоа се фудбалските репрезентации кои денеска ќе ги одмерат силите на осминафиналните натпревари од СП во Русија.

Германците се веќе дома. Дресовите на германската фудбалска репрезентација сега се намалени речиси за 50%. Љубителите на попусти тврдат дека цената уште ќе се намалува, зашто „ретко кој сака да има дрес од неуспешен настап“. Други пак велат: „Купувај, зашто цената е навистина поволна. Па, дома, пред телевизор, во германски дрес може да се навива и за други“.

Реклама