Фотографија на денот: Филигрански дела со моторна пила | Панорама | DW | 21.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Филигрански дела со моторна пила

Верувале или не, оваа фигура од дрво на филмскиот лик Џокер е направена со моторна пила.

Вакви фигури се создаваат на првенството во сечење со моторна пила во Бибелте, Германија. Додека трае натпреварувањето е прилично гласно и валкано, но на крајот излегуваат навистина филигрански дела. Дрвените фигури потоа се ставаат на аукција, а парите одат за добротворни цели.

Реклама