Фотографија на денот: Фестивал на летечки балони | Панорама | DW | 20.11.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Фестивал на летечки балони

Летечки балони до недоглед. На ваква глетка деновиве можеа да ѝ се восхитуваат илјадници жители и посетители на местото Леон во Мексико.

Таму имено во изминатите неколку дена се одржа 17. меѓународен фестивал на летечки балони. На него учествуваа повеќе од 200 пилоти од 23 земји од светот. Воздушни спектакли како на оваа #ФотографијаНаДенот, годинава имаа можност да видат близу 600 илјади посетители на фестивалот.

 

Реклама