Фотографија на денот: Трка на санки влечени од кучиња | Панорама | DW | 25.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Трка на санки влечени од кучиња

Во германската покраина Баварија, деновиве се одржаа квалификации за Светското првенство - трка на санки влечени од кучиња. Се натпреваруваа околу 60 екипажи со близу 500 кучиња.

Во Бад Хинделанг-Унтерјох, во германската покраина Баварија, деновиве се одржаа квалификации за Светското првенство - трка на санки влечени од кучиња. Се натпреваруваа околу 60 екипажи со близу 500 кучиња. На #ФотографијаНаДенот: еден од екипажите на патеката долга 16 километри.

 

Реклама