Фотографија на денот: Танц на вулкан за нов претседателски мандат | Панорама | DW | 17.10.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Танц на вулкан за нов претседателски мандат

Боливискиот претседател Ево Моралес на изборна манифестација во градот Ел Алто изведе традиционален танц.

На изборите в недела, социјалистот Моралес се кандидира за својот четврти мандат. Најостар конкурент му е историчарот Карлос Меса. Но, кој во иднина ќе танцува на чело на државата, најверојатно ќе биде одлучено дури во вториот изборен круг, во средината на декември. 

 

Реклама