Фотографија на денот: Тагата на германскиот навивач | Панорама | DW | 28.06.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Тагата на германскиот навивач

Овој навивач на стадионот во Казан едноставно нема сила да тргне, иако сите одамна ги напуштиле трибините.

„Без зборови“; „Игравме лошо, без страст“; „Не заслуживме да одиме натаму“ - тоа се коментарите на германските навивачи по елиминацијата на германската репрезентација од Светското првенство во Русија. Играта на германскиот тим се анализира трезвено, па сепак - тагата е длабоко во срцата на фудбалската нација. Овој навивач на стадионот во Казан едноставно нема сила да тргне, иако сите одамна ги напуштиле трибините.

Реклама