Фотографија на денот: Суша во Германија | Панорама | DW | 31.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Суша во Германија

Вака изгледа брегот на реката Рајна во Диселдорф. Огромните горештини денеска веројатно ќе достигнат нов рекорд.

Германските земјоделци не знаат како ќе ги покријат штетите од сушата, кои веќе се бројат со милијарди евра. Сепак, вжарената атмосфера за некого е и добредојдена, како за производителите на креми за сончање, за продавачите на сладолед, на ладни пијалоци, како и на различни сонцобрани, клима уреди, вентилатори, балдахини...

 

Реклама