Фотографија на денот: Супертешка категорија | Панорама | DW | 09.10.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Супертешка категорија

Посетителите на „Пампкин фестивалот“ во канадската провинција Онтарио секоја година во ова време можат да ги видат најголемите тикви на годината.

Добро светнати и убаво презентирани- такви се тиквите на оваа #ФотографијаНаДенот кои производителите ги имаат изложено на традиционалниот фестивал на тиквите во областа Брус. Но на „Памкин фестивалот“ најважна е големината. А тиквите тука навистина се огромни. Досегашниот рекорд изнесува 851 килограм. 

 

DW.COM

Реклама