Фотографија на денот: страшниот Херварт | Панорама | DW | 30.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Фотографија на денот: страшниот Херварт

Херварт остави зад себе пустош и апокалиптични сцени во Германија. Силната бура беснееше во земјата во текот на викендот и предизвика големи материјални штети

Оваа #ФотографијаНаДенот е направена на прочуениот рибен пазар на Хамбург кој беше поплавен во налетот на Херварт. Во заднина се гледа аукциската хала а пред неа возило зафатено од поплавата. Во налетото на Херварт во Германија и во други земји од централна Европа загина најмалку шест лица а во текот на вчерашниот ден бурата со поројни дождови и силни ветришта се спушти и до земјите на Балканот.

 

Реклама