Фотографија на денот: Стоилов во дуел | Панорама | DW | 02.12.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Фотографија на денот: Стоилов во дуел

Главен јунак на денешната #Фотографија на денот е Стојанче Стоилов, капитен на ракометниот клуб Вардар кој денеска го игра последниот натпревар од Лигата на шампионите оваа година.

Оваа #ФотографијаНаДенот е во изборот за спортска фотографија на месецот, а Стоилов тука е во дуел со Александер Петерсон од Рајн Некар Левен.

 

Реклама