Фотографија на денот: Станицата „Светски трговски центар Кортланд“ повторно отворена | Панорама | DW | 10.09.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Станицата „Светски трговски центар Кортланд“ повторно отворена

Само неколку дена пред 17-годишнината од терористичките напади врз Светскиот трговски центар (ВТЦ), повторно е отворена станицата која беше уништена под урнатите кули близначки на Светскиот трговски центар.

Возовите од линијата 1 повторно застануваат на станицата која порано се викаше „Корланд стрит“, а сега е преименувана во „ВТЦ Кортланд“.

Реклама