Фотографија на денот: Снежен фестивал | Панорама | DW | 09.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Снежен фестивал

Скулптури, палати и храмови од мраз и снег осветлени со весели бои - и годинава најголемиот Снежен фестивал на светот во Харбин, Кина, привлекува милиони посетители.

Температурите од минус 20 степени не се воопшто пречка за уживање во умешноста на уметниците. Главни атракции годинава се од мраз изградениот Црвен плоштад од Москва и храмот Ват Пра Каео во Банкок.

Реклама