Фотографија на денот: Смрзнати игуани | Панорама | DW | 10.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Смрзнати игуани

Невообичаениот студ во американската сојузна држава Флорида е причина за „замрзнување“ на игуаните.

Овие четворица другари од Лејк Ворт буквално не можат да мрдаат од студ. Флорида, која инаку е позната по своите плажи со палми, годинава првпат по цели три децении имаше и снег.

Реклама