Фотографија на денот: Се белее пред Бранденбуршката порта | Панорама | DW | 17.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Се белее пред Бранденбуршката порта

Нов бран на низок воздушен притисок со име Фридерике донесе нови врнежи од снег и во пониските места во Германија. Идеална можност за идилични фотографии.

Оваа #ФотографијаНаДенот е направена во раните утрински часови пред прочуената Бранденбуршка порта во германскиот главен град, Берлин.

 

Реклама