Фотографија на денот: Се бара - сенка | Панорама | DW | 07.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Се бара - сенка

Рекордно високи летни температури, за денеска и утре се прогнозираат дури до 40 степени Целзиусови, Германија се „бори“ против жештината.

Меѓу најбараните производи во Германија деновиве се оние кои на било каков начин можат да ја ублажат жештината, како вентилаторите, чадори за сонце. На #ФотографијаНаДенот: гледате поредени чадори за сонце на балконите на една зграда во Берлин - Темпелхоф, станарите навремено се обезбедиле против силното сонце.

 

Реклама