Фотографија на денот: Семафорот Елвис Присли | Панорама | DW | 06.12.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Семафорот Елвис Присли

Кралот на рокенролот Елвис Присли дава зелено светло за добар почеток на денот!

Семафорите на кои нема обични човечиња, туку се прикажани типичните пози на стоење и танцување на големиот Елвис, се поставени на плоштадот „Елвис Присли“ во Фридберг. Во ова германско гратче Елвис служел војска од октомври 1958 до март 1960 година. За необичните семафори согласност морала да даде и полицијата.

Реклама