Фотографија на денот: Сахара ли е, Германија ли е? | Панорама | DW | 26.06.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Сахара ли е, Германија ли е?

Сахарските горештини во Германија денеска би требало да го достигнат својот врв. Според најавите ова ќе биде најтоплиот ден досега.

Високите температури предизвикуваат проблеми на патиштата, односно испакнатини поради загреаниот асфалт. Најголемиот европски автомобилски клуб АДАЦ препорачува возачите да се држат струиктно до ограничувањата на брзината поради опасност од несреќи.

Овој велосипедист нема такви проблеми. Тој во утринската магла во покраината Баден Виртемберг се превезува со велосипед. А, сонцето пече уште рано наутро...

Реклама