Фотографија на денот: Сакате ли да бидете Доналд Трамп? | Панорама | DW | 24.09.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Сакате ли да бидете Доналд Трамп?

Американскиот претседател има бројни критичари. Но, кога ќе дојде време за карневал, многумина сакаат да изгледаат токму како Доналд Трамп.

 Една фабрика во Куернавака, во Мексико, изработува маски со ликот на американскиот претседател и ги продава ширум светот. Овие на #ФотографијаНаДенот моментно се малку позелени, но на крајот ќе бидат повеќе во жолта и розова нијанса, токму како Трамп...

 

 

Реклама