Фотографија на денот: „Распламтено“ зајдисонце | Панорама | DW | 18.09.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: „Распламтено“ зајдисонце

Пријатните есенски вечери деновиве во Германија, можат да понудат и по некоја фантастична глетка

Така на фотографот на германската новинска агенција ДПА, Кевин Курек му појде од рака да го „фати“ ова прекасно зајдисонце. Сонцето во заоѓање го обои вечерното небо над Диселдорф во „распламтени“ бои.

 

Реклама