Фотографија на денот: Работа во магла и загаден воздух | Свет | DW | 25.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Фотографија на денот: Работа во магла и загаден воздух

Нивото на смог високо, квалитетот на воздухот низок - додека експертите предупредуваат од последиците на лошиот воздух по здравјето, жителите на пакистанскиот град Лахоре не го прекинуваат вообичаениот животен ритам

На #ФотографијаНаДенот бербер кој ги бричи своите муштерии на отворено. Како изгледа финалниот производ и дали баш секое влакно стои на свое место во услови кога тешко се гледаат дури и големи предмети, си знаат само муштериите.

Реклама