Фотографија на денот: Протест против „локдаунот“ во Израел | Панорама | DW | 22.09.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Протест против „локдаунот“ во Израел

Високо подигнато знаме: во Тел Авив се протестира против повторниот „локдаун“ и со него поврзаните масивни ограничувања на јавниот живот во земјата.

Најмалку три недели табу е и одењето на плажа. Израел е особено тешко погоден од последиците на Ковид-19, бележи по околу пет илјади новоинфицирани дневно, но големо е и незадоволството на граѓаните од владата. Стопанството уште не се опоравило од првиот општ карантин, луѓето го обвинуваат премиерот и неговиот тим дека ги има испуштено конците од раце.

Во секој случај, овој човек под вода на фотографијава е обезбеден од опасноста да се зарази од коронавирус... 

 

Реклама