Фотографија на денот: Престижните „мечки“ на Берлиналето се подготвени | Панорама | DW | 21.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Престижните „мечки“ на Берлиналето се подготвени

Германскиот главен град во февруари по традиција ја слави филмската уметност. Годинешното Берлинале веќе е во полн ек. 68. Меѓународниот филмски фестивал во Берлин ќе трае до 25 февруари.

Крајот е секогаш резервиран за признанијата на најдобрите. На Берлиналето тоа се „Златната“ и „Сребрените мечки“. Статуетките се веќе подготвени. На оваа #ФотографијаНаДенот може да се види една штотуку  излеана „мечка“ во леарницата Херман Ноак, сѐ уште без златната или сребрената обвивка.

Потсетуваме на минатогодишното издание на Берлиналето преку оваа галерија:

DW.COM

Поврзана содржина

Реклама