Фотографија на денот: „Потонат“ автопат | Панорама | DW | 15.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: „Потонат“ автопат

На автопатот А20 кај Трибзес во германската покраина Мекленбург-Предна Померанија, пропаднати се двете ленти. Причина е веројатно мочурливото тло на кое е изграден автопатот.

Дупката на автопатот А20 кај Трибзес во германската покраина Мекленбург-Предна Померанија, која почна да се создава есеноска, постојано се проширува, од 45 метри, во меѓувреме е проширена на 95 метри. Како што се гледа на #ФотографијаНаДенот, пропаднати се двете ленти на автопатот, а обидот за санирање се покажа неуспешен. Причина е веројатно мочурливото тло на кое е изграден автопатот.

 

Реклама