Фотографија на денот: Повторно забава и ноќен живот на Ибица | Панорама | DW | 03.05.2022

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Повторно забава и ноќен живот на Ибица

Речиси како порано: дискотеките и клубовите на Ибица работат со полна пареа по две години пандемија

Розев фламинго, позлатен крокодил и танцување на плажите. : дискотеките и клубовите на средоземноморскиот остров Ибица работат со полна пареа по повеќе од две години паузирање и ограничувања поради пандемијата на коронавирус.

 

Поврзана содржина