Фотографија на денот: Пијан еж | Панорама | DW | 14.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Пијан еж

Не само алкохолните пијалоци, туку и гнилото овошје, кое ферментира може да ги опијани дивите животни, сметаат научниците.

На оваа #ФотографијанаДенот направена во еден парк во градот Хановер се гледа токму еден таков „пијан“ еж во потрага по храна. Со оглед на горештините и сушата во Германија, за дивите животни остатоците од овошје или плодовите кои паднале од дрвата деновиве се главен па дури и единствен извор на калории. Но оваа „диета“ има и свои маани...

 

Реклама