Фотографија на денот: Песочна бајка | Панорама | DW | 13.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Песочна бајка

Австралискиот уметник Кевин Крафорд ја направи најубавата песочна скулптура на Фестивалот кој се одржува во „Расцветан барок“, градината на дворецот во Лудвигсбург.

Огромната тридимензионална книга со бајки на #ФотографијаНаДенот е најубавата песочна скулптура на Фестивалот за песочна уметност, кој се одржува во „Расцветан барок“, градината на величествениот дворец во Лудвигсбург, во германската покраина Баден Виртемберг. Таа е дело на австралискиот уметник Кевин Крафорд, а ги воодушеви подеднакво и публиката и жирито. Изложбата на која учествуваат странски виртуози во правење песочни фигури трае до 30. август.

 

Реклама