Фотографија на денот: Перфектен бран | Панорама | DW | 24.08.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Перфектен бран

Сурферите на даска се постојано во потрага по совршен бран. Едно од они „жешки места“ каде веројатноста за такво нешто е голема е натпреварот во сурфање „Tahitian Teahupoo“.

Ова место на брегот на островската држава Тахити е познато токму по моќните бранови, идеални за сурфање на штица. Оваа #ФотографијаНаДенот пак го бележи моментот кога сурферот од Хаваи Нејтан Флоренс влегува во костец токму со еден таков перфектен бран на годинешното издание на  „Tahitian Teahupoo“.

 

Реклама