Фотографија на денот: Официјалната кригла на Октоберфест | Панорама | DW | 01.09.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Официјалната кригла на Октоберфест

Во Минхен официјално беше претставена најважната „алатка“ за годинешното издание најголемиот фестивал на пивото во светот.

На оваа #ФотографијаНаДенот може да се види како годинава ќе изгледа традиционалната кригла од еден литар за Октоберфест. Годинава прочуениот фестивал на пивото во Минхен ќе се одржи по јубилеен 185-ти пат. Од 22 септември до 7 октомври милиони обожуватели од целиот свет ќе го слават омилениот напиток во огромните шатори на Терезината ливада во главниот град на Баварија.

DW.COM

Реклама