Фотографија на денот: Остатоци од потонат брод во Рајна | Панорама | DW | 13.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Остатоци од потонат брод во Рајна

Рекордна суша, рекордно ниско ниво на реките во Германија. Меѓу нив и на Рајна, која деновиве откри една тајна, која ја беше чувала со децении.

Остатоците од потонат брод на оваа #ФотографијаНаДенот можат да се видат во германското место Шенкеншанц во близина на границата со Холандија. Бродот потонал пред 123 година по експлозија и со децении неговите остатоци лежеле на дното на Рајна а сега тие се видливи поради рекорно нискиот водостој на реката. 

 

 

Реклама