Фотографија на денот: Онлајн балет | Панорама | DW | 14.11.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Онлајн балет

Балет во време на пандемија: Во живо од Ковент гарден во Лондон, членовите на британскиот Кралски балет, танцуваат на дело на Кристофер Вилдон.

Изведбата беше пренесувана како лајв-стрим, а вљубениците во балетот поради рестрикциите за справување со коронавирусот во Велика Британија, мораа да останат дома. За 10 фунти тие можеа преку интернет да уживаат во делото на Кристофер Вилдон  „Во рамките на златниот час“. 

Во Лондон и цела Англија од 5 ноември во сила е нов четиринеделен локдаун, заради справување со вториот бран на коронавирусот. 

 

Реклама