Фотографија на денот: Нов снег на алгојските Алпи | Панорама | DW | 02.11.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Фотографија на денот: Нов снег на алгојските Алпи

Низ дупка во облаците на оваа #ФотографијаНаДенот може да се видат со снег покриените Алпи во близина на местото Оберстдорф во германската покраина Баваријa.

Оберстдорф е еден од најпознатите скијачки центри во алпскиот регион Алгој. Студениот бран од изминативе денови донесе нова снежна покривка на местата кои се наоѓаат на надморска височина од над 1000 метри.

Реклама