Фотографија на денот: Новогодишен огномет во Берлин | Панорама | DW | 01.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Новогодишен огномет во Берлин

Со огномет и забава на десетици илјади луѓе пред Бранденбуршката порта, во германската престолнина Берлин беше испратена старата и дочекана Новата, 2018. година.

Десетици илјади жители и гости во германскиот главен град Берлин присуствуваа на огнометот и забавата пред Бранденбуршката порта, со која беше испратена старата и пречекана Новата, 2018. година, на нашата #Фотографија на денот. Весело беше и низ другите германски градови, а прославата, според полицијата, поминала воглавно мирно и во опуштена атмосфера, на многу места со засилено обезбедување. Сцени, како во Келн пред две години, кога имаше масивни сексуални напади на жени во новогодишната ноќ, не биле забележани. 

Колку луѓе, толку желби за Новата година, Ви посакуваме нивно остварување, барем на оние најважните. Среќна, мирна и бериќетна Нова година!

 

 

 

 

 

 

 

DW.COM

Реклама