Фотографија на денот: Нова Година во Берлин | Свет | DW | 01.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Фотографија на денот: Нова Година во Берлин

#ФотографијаНаДенот од дочекот на Нова Година во Берлин, каде се одржа најголемата забава во Германија.

Стотици илјади луѓе со огромен огномет пред Бранденбуршката капија ѝ посакаа добредојде на 2019-та. Поради огромниот број луѓе, полицијата мораше да ги затвори приодите кон просторот на централната прослава уште во 22:30 часот. Сепак, и покрај огромниот број луѓе, сѐ мина мирно. Носење пиротехнички материјали не беше дозволено, а на просторот каде што се одвиваше забавата беше забрането и носење алкохол.

Реклама