Фотографија на денот: Непокорната Палестинка | Свет | DW | 09.12.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Фотографија на денот: Непокорната Палестинка

Маскирана Палестинка во близина на контролен пункт во Рамала со кренати раце го изразува незадоволството од одлуката на САД да го признае Ерусалим за главен град на Израел.

Во безредијата на палестинските територии беа убиени две лица, а повредени се повеќе од 750. Протести против одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп имаше и во други муслимански земји, како Египет, Јордан, Либан и Тунис.

Поврзана содржина

Реклама