Фотографија на денот: Недела на модата во Њујорк | Панорама | DW | 13.02.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Недела на модата во Њујорк

Букет од рози како украс на главата - розите се од штоф, а креацијата е дел од колекцијата на Марк Џекобс прикажана вчера, на крајот на Неделата на модата во Њујорк.

Големото модно шоу годинава помина во знакот на прашањето - дали овој настан сѐ уште е во чекор со времето. Дотолку повеќе што од година во година се намалува бројот на големи имиња од светот на модата кои се присутни во Њујорк. На пример, оваа сезона впечатливо беше отсуството на Ралф Лорен, а освен тоа го немаше ниту Том Форд, кој се одлучи да презентира во Лос Анџелес, како и Томи Хилфигер, кој својата колекција ќе ја презентира во Лондон. Покрај дизајнерите, во Њујорк во публиката сѐ помалку ги има и славните и богатите. Нивните места во првите редови ги заземаат инфлуенсерите, кои и онака повеќе се грижат за рекламирање на своите канали, отколку на она што се случува на модната писта.

Реклама