Фотографија на денот: Најбрзиот мопс на Берлин | Панорама | DW | 18.08.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Најбрзиот мопс на Берлин

Нејзиниот прекар е „Јусеин Болд меѓу мопсовите“. Кучката Ема е неприкосновено најбрзиот мопс во германскиот главен град.

На оваа #ФотографијаНаДенот четири и пол годишната Ема е на лесна прошетка низ берлински парк со нејзината сопственичка. На патеката пак таа се претвора во супер-Ема. На традиционалната берлинска трка на кучиња од расата мопс таа победува две години по ред со време под шест секунди на патека од 50 метри.

 

Реклама