Фотографија на денот: минибус без возач во јавниот превоз | Панорама | DW | 26.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: минибус без возач во јавниот превоз

За првпат во Германија во градски јавен превоз започна да вози автономен минибус на електричен погон

Ова првенче управувано од компјутер може да се види на улиците на местото Бад Бирнбах во покраината Баварија. Оваа #ФотографијаНаДенот е направена вчера на првиот работен ден на автономниот еБус кој е во сопственост на Германската Железница (ДБ). 

 

Реклама