Фотографија на денот: Летечки кучиња | Панорама | DW | 12.06.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Фотографија на денот: Летечки кучиња

Оваа #ФотографијаНаДенот е направена за време на неодамнешната трка на кучиња во германскиот град Гелзенкирхен.

Овие неверојатни животни достигнуваат брзина и до 70 километри на час, бркајќи лажен зајак кого автоматски го влече машина. Награда нема - професионалните трки на кучиња во Германија имено се забранети.

Реклама